Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mercenaries

21. 2. 2009

Mercenaries jsou revoluční akční hrou nahlíženou z pohledu třetí osoby, jejíž děj je zasazen do blízké budoucnosti, přičemž inspiraci čerpá ze skutečných událostí. V předvečer historického znovusjednocení Severní a Jižní Koreje provede zrádný generál vojenský převrat, získá nadvládu nad Severní Koreou a vyhrožuje světu jadernou válkou. Mezinárodní společenství vyšle mírové jednotky, které mají za úkol obnovit v oblasti pořádek. Když však diplomatická jednání selžou a celou zemí se začne šířit anarchie, vypíše na hlavu severokorejského generála a jeho hlavních vojenských a vědeckých poradců odměnu ve výši sta milionů dolarů. Seznam nejžádanějších cílů má podobu sady 52 hracích karet. Vžijte se do role jednoho z nejlepších agentů soukromé žoldnéřské organizace zvané Výkonné operace a získejte vypsanou odměnu.

 

1.CLUBS

Po sebrání PDA si dojděte pro M4 a zásobu granátů. Pak zatáhněte za označenou páku vedle auta a nastupte do něj. Po krátké animaci se objevíte v jihovýchodní části válečné zóny. Vašim prvním úkolem je hlásit se na spojeneckém velitelství, které je na mapě označeno jako velký žlutý bod. Objeďte všechny severokorejské zátarasy amezi několika domy prokličkujte až před velitelství. Promluvte si z označeným vojákem, který vás dovede k plukovníkovi Garretovi. Po krátkém rozhovoru převezměte od majora Howarda zadání prvního kontraktu.

1.1 Ante Up

Cílem vašeho prvního kontraktu je umlčení korejské baterie dalekonosných děl. Před jejich zničením budete ale muset zlikvidovat důstojníka, který baterii velí. Naskočte tedy do svého vozu a jeďte směrem na sever. Jin-ho Yong umístil své velitelství na kopec, který budete muset objet ze severu. Až se dostanete k velitelskému stanu, tak vyskočte ze svého auta a postřílejte všechny korejské vojáky, kteří velitelství hlídají. Dejte si pozor, abyste nezastřelili Jin-ho Yonga.
Po likvidaci velitele musíte zničit dvojici dalekonosných děl. Máte dvě možnosti. Buď nasednete do svého auta a k dělům dojedete, nebo použijete letecký útok. Pokud k dělům dojedete, tak je zničte pomocí náloží C4 (najdete je v seznamu speciálních akcí). Pokud chcete použít letecká útok, tak doběhněte k velitelskému stanu, od kterého jsou děla vidět. Ze seznamu speciálních akcí vyberte symbol bomby a laserem označte bod zhruba uprostřed mezi oběma děly. Pak jen sledujte, jak spojenecký bombardér ničí obě děla jediným útokem. Nakonec dojeďte na spojenecké velitelství, kde dostanete odměnu za dokončení kontraktu.

1.2.Stem the Tide

Dojeďte na jihokorejské velitelství, které je na mapě označené na mapě jihokorejsou vlajkou. Cílem prvního korejského kontraktu je ubránit město Kaesong před útoky severokorejské armády. Hra vám postupně označí 4 obranná postavení, u kterých musíte protivníky zastavit. Doporučujeme vám použít pevné zbraně, které mají velké zásoby munice (jde u kulomety a raketomety). Během obrany nezapomínejte sledovat ukazatel morálky jihokorejských vojáků. Pokud totiž příliš klesne, zůstanete na obranu sami.

1.3 Foothold

Tento kontrakt dostanete v sídle ruské mafie, jejíž černou vlajku určitě nepřehlédnete. Cíl kontraktu je velmi jednoduchý. Musíte proniknout do nedalekého skladiště a ukrást nákladní auto. Bonusovým úkolem je zničení 3 kulometných hnízd, která jsou rozmístěna kolem skladiště. Všechny kulomety jsou viditelně označené, takže je nepřehlédnete (doporučujeme na ně útočit zezadu nebo zboku). Po zničení všech kulometů pronikněte do skladiště a postřílejte všechny vojáky pobíhající kolem nákladního auta. Pak nastupte do náklaďáku a dovezte ho na označené místo.

1.4 Pest Control

Kvůli tomuto kontraktu budete muset navštívit velitelství, které najdete na letišti severozápadně od města Pyongyang. Plukovník Peng vám zadá kontrakt, jehož cílem je zničení severokorejského velitelství, které je umístěno jižně od letiště. Bonusem bude zničení 4 ubikací, které najdete kousek od velitelství. K cestě na místo použijte čínský obrněný transportér, který na vás čeká před velitelstvím. Díky jeho odolnosti si nemusíte všímat korejských pěšáků.
Jediným nebezpečím pro vás bude dvojice raketometčíků, kteří jsou umístěni na dvou tmavých budovách po stranách velitelství. Doporučujeme vám kolem nich rychle projet až k velitelství a u něj vyskočit z transportéru. Pak všechny korejské pěšáky postřílejte a porozhlédněte se po dvojici děl, která jsou umístěna přímo pod velitelstvím. Pomocí jednoho z nich zničte dvě tmavé budovy s raketometčíky a všechny 4 označené ubikace. Na zničení velitelství použijte dělostřeleckou podporu, kterou najdete v seznamu speciálních akcí. Dýmovnici pro zaměření děl hoďte co nejblíže k označené budově a pak co nejrychleji utečte do bezpečné vzdálenosti.

1.5 Out Of The Woodwork

Nyní si můžete vybrat, od koho přijmete další kontrakt. My jsme se rozhodli zachovat stejné pořadí, jako na začátku hry, takže jsme vybrali kontrakt od plukovníka Garreta ze spojeneckého velitelství. Po přijetí kontraktu se vám na mapě zobrazí pozice 3 severokorejských tunelů, kterými proudí do oblasti za řekou stále nové a nové posily. Vaším úkolem je zničit všechny 3 tunely. Můžete použít buď letecký útok (zadarmo jsou jen první vdě, tak zbytečně neutrácejte za třetí útok), nebo nálože C4. Pokud se rozhodnete pro nálože, tak se k tunelu přibližte zezadu. Tunel je totiž stále plný vojáků, který by vás při přiblížení zepředu řádně potrápili.

1.6 A Proper Function of Government

Navčtivte jihokorejské velitelství v městečku Keasong. Pokud tento kontrakt přijmete, tak se sevrně od velitelství objeví čínský průzkumný vůz. Vaším úkolem je najít jihokorejského agenta na Číňany obsazeném letišti, takže se vám bude čínská identita hodit. Naskočte do auta a dojeďte až na letiště, v jehož prostoru vidíte 3 označené body. Na letiště se dostanete jen v čínském autě, protože jinak se vám neotevře hlavní vstupní brána (tu najdete nedaleko od čínského velitelství). Pokud cestou o auto přijdete, budete si muset najít nějaké jiné čínské vozidlo.
V čínském autě tedy projedete do prostoru letiště. Jihokorejský agent je na jednom ze 3 označených míst, ale hra vám neprozradí, které je to pravé. Budete tedy muset objet všechna označená místa a agenta najít. Jakmile ho objevíte, tak ho oslovte a řekněte mu, ať vás následuje. Naskočte do auta a agent automaticky nastoupí na místo spolujezdce. Nyní stačí vyjet ven z letiště a dojet až na označené místo v městečku Keasong.

1.7 A Farewell to Kings

Druhý jihokorejský kontrakt už vám dá pěkně zabrat. Vaším úkolem totiž bude zničit všechny balistické rakety, které jsou rozmístěné na severokorejském voj.letišti v Ichonu (na letiště vám doporučujeme proklouznout v nějakém severokorejském vozidle). Ihned po vjezdu do prostoru letiště bohužel zjistíte, že vám přestal fungovat radar a nemůžete použít žádnou ze speciálních akcí. To je způsobeno severokorejskou rušičkou, která je umístěna v jihovýchodním rohu letiště (na radaru ji vidíte jako červenou tečku). Dojeďte tedy k rušičce a zaútočte na ni. Stačí několik granátů nebo nálož C4 a rušička exploduje.
Jakmile váš radar bude zase plně funkční, tak se můžete pustit do ničení balistických raket. Je několik způsobů, jak je zničit. Tím nejjednoduším je použití některé ze speciálních akcí (doporučujeme letecký nebo dělostřelecký útok). Dále jsou zde samozřejmě nálože C4, které můžete umístit přímo mezi rakety (je lepší zničit několik raket najednou). Pokud ale nechcete plýtvat speciálnimi akcemi, tak můžete použít transportéry s taktickými raketami. Jednoduše je zaparkujte mezi rakety a pak je zdálky zničte pomocí granátů. Poslední možností je použít obrněný transportér, který najdete ve východní části základny. Je vyzbrojen dělem a rakety zničí jediným zásahem.
Po zničení všech raket se na vašem radaru objeví symbol kříže. Označuje polohu velitele základny, který je zalezlý v budově v severní části letiště. Co nejrychleji k němu dojeďte a sledujte jeho pohyb. Po chvilce vylezte z budovy vylezte a vyběhněte na přistávací plochu (pokouší se vám utéct ve vrtulníku, který přiletí ze severovýchodu). Použijte na něj standartní postup a v klidu přivolejte spojenecký vrtulník.

1.8 Gimme my Money

Ve druhém mafiánském kontraktu bude vaším úkolem ukrást stroj na tisknutí peněz. Naštěstí budete mít k dispozici vrtulník, takže půjde o velmi rychlou akci. Až přilétnete na označené místo, tak si kromě označené bedny všimněte také označeného čínského důstojníka. Jeho zabitím splníte bonusový úkol, ale také zároveň naštvete Číňany. Musíte si tedy rozmyslet, jestli se vám to vyplatí. Každopádně po vyzvednutí bedny s tiskařským strojem (použijte vlečné lano) se dejte pozor na raketometčíky, kteří jsou rozmístěni na střechách sousedních budov. Bednu dopravte na označené místo u skladiště mafiánů a pak s vrtulníkem přistaňte na nedaleké označené přistávací ploše.

1.9 Bait and Switch

Po přijetí posledního mafiánského kontraktu naskočte do severokorejského náklaďáku zaparkovaného na ulici a chvilku počkejte, až si nastoupí také všichni mafiáni (ti vám poslouží jako podpůrná jednotka). Pak vyrazte směrem do města Sariwon, v jehož východní části na vás na nádraží čeká Hong-do-Seon-u obklopený početnou jednotkou. Doporučujeme vám zastavit u nejbližšího obrněného transportéru s dělem, který byste měli ukrást a použít na druhý transportér s dělem a protiletadlový komplet.
Až bude zničena veškerá těžká technika, naběhněte na nádraží a postřílejte vojáky rozmístěné kolem vašeho cíle (na jeho gorily použijte oslepovací granát, díky kterému je můžete velmi snadno zlikvidovat),Po spoutání hledaného zločince postřílejte zbývající vojáky a křížového kluka doneste do nákladního auta. V něm dojeďte k označenému transportéru Frog 7, jehož krádež je bonusem. Přendejte do něj svého zajatce a transportér dovezte do ruské garáže. Teprve po jeho odevzdání zavolejte vrtulník, který odveze zajatce.

1.10 No One Will Ever Know

Na závěr jsme si nechali kontrakty, které vám zadá čínský velitel. Hned ten první je opravdu zajímavý. Jeho cílem je likvidace 3 důležitých členů ruské mafie, kteří se pohybují po městě Haeju. Aby to nebylo tak jednoduché, tak bonusovým úkolem je zůstat nezpozorován. To znamená, že vás během celé doby plnění kontraktu nesmí zahlédnout ani jeden člen mafie. To se vám povede jen v případě, že použijete odstřelovačku. Naštěstí vám Číňané jednu daruj. Najdete ji v bedně se zásobami u výjezdu z velitelství.
Dojeďte do východní části Haeju. Neprojíždějte ale kontrolou na silnici, protože by vás mafiáni odhalili. Místo toho kontrolu obejděte přes jeden z kopců, které obklopují východní část ovládanou mafií. Postupně se přibližte na dohled k oběma označeným cílům ve východní části města. Pokud se vám je podaří nepozorovaně zastřelit, máte vyhráno. Posledního mafiána ve střední části města totiž můžete zastřelit přes moře z přístavu na západním konci města. Nakonec si promluvte s čínským důstojníkem, který na vás čeká v přístavu.

1.11 Under New Management

Dál budete pokračovat druhým čínským kontraktem. Vaším úkolem bude tentokrát postřílet 6 označených severokorejských vojáků v západní části města Nampo. Jeho východní část je obsazená čínskou armádou, takže směr vašeho útoku je jasně dán. Z čínské části města totiž můžete odstřelovačkou postřílet většinu označených vojáků. Pak pokračujte dál směrem na západ a až zastřelíte posledního označeného protivníka, tak vám na pomoc přispěchá malá vojenská jednotka čínských vojáků.
Součásti této jednotky by měl být transportér, který můžete použít pro útok na skladiště na západním konci města. Před ním vás totiž čeká Sun Han, který je obklopen pěšáky a obrněnými transportéry. Nejprve se postarejte o veškerou těžkou techniku a teprve pak chyťte Hana. Místa pro vrtulník je před skladem dost, takže jeho deportace bude jednoduchá.

1.12 Bringin Down House

Na závěr první kapitoly vás čeká zatčení velitele 39. divize Dung Hwangba. Půjde o velmi obtížný úkol, protože generál se schovává na ostrově plném korejských vojáků. Pokud se chcete pokusit o jeho zatčení, tak navštivte spojenecké velitelství a vrtulník vás dopraví na ostrov. Zde je vaším prvním úkolem zničit trojici korejských rušiček, které vám znemožňují použití speciálních akcí. Doporučujeme nejdříve zničit západní rušičku, ke které se snadno dostanete v jednom z korejských aut. K jejímu zničení použijte nálož C4.
Pak dojeďte na jižní konec ostrova, kde vidíte skupinku šesti označených vojáků. Pokud je postřílíte (jde o bonusový úkol), tak na jižním konci ostrova přistane spojenecká jednotka, která vám vytvoří potřebné zázemí. Po doplnění zdraví a munice se vypravte k východní rušičce, kterou vám doporučujeme zničit stejně jako tu první. K severovýchodní rušičce se pak přibližte lesem z východu. Tento směr si Korejci nehlídají a vy se v klidu dostanete až k rušičce.
Nyní můžete dojet až k označené věži (zaujměte pozici východně od budovy), na kterou musíte z bezpečné vzdálenosti zaměřit útok letadla vyzbrojeného speciální bombou na ničení bunkrů. Nakonec zatkněte generála Hwangba, který ze zničené věže utíká směrem na východ. Musíte ho zatknout před tím, než stačí nastoupit do přistávajícího vrtulníku. Pak si vychutnejte animaci, která ukončuje kapitolu.

Hledaní zločinci

2 - Jin-ho Yong - Jeho zadržení je součástí kontraktu "Ante Up".
3 - Su-yeong Kim - Najdete ho na kopci mezi Allied MASH a NK Artillery Base. Kopec je bohužel přístupný jen z jihu. Doporučujeme zaútočit na něj směrem od silnice vedoucí ke korejské dělostřelecké jednotce. Kromě pěšáků se také připravte na boj s lehkým obrněným transportérem.
4 - Yeom Park - Parka najdete mezi malými domky severně od města Haeju. Pokusí se vám utéct, takže při zatýkání postupujte co nejrychleji. Naštěstí není ozbrojen.
5 - Tal-hun An - Velí stavbě umístěné severovýchodně od města Pyongyang North. Má jen malý doprovod, takže vás čeká souboj s nepočetnou skupinkou pěšáků.
6 - Chong-chung Yi - Najdete ho na na kopci jižně od města Pyongyang East. Před pokusem o zadržení se rozhodně vyzbrojte raketometem, nebo si sežeňte vozidlo s těžkou výzbrojí. Čeká vás totiž souboj s těžkým tankem.
7 - Kang-keun Ha - Je ukrytý v horách jihovýchodně od Kaesongu. Během boje si dávejte pozor na 2 raketometčíky. Po zatčení a odevzdání zločince se porozhlédněte po velkých bednách, které obsahují spoustu peněz.
8 - Yeong-suk Park - Pohybuje se přímo uprostřed města Downtown Pyongyang. Je obklopen početnou jednotkou, která ale naštěstí ve výzbroji nemá raketomety.
9 - Cheol-han Cho - Ukrývá se sevrně od spojeneckého velitelství. Podívejte se na mapu, kde vidíte severně od velitelství polní cestu táhnoucí se kolem řeky směrem na východ. Tato cesta je plná korejských obranných pozic a na jejím konci je tunel, u kterého najdete svůj cíl. Postřílejte všechny pěšáky a křížovou devítku rychle naložte do auta. Z tunelu totiž budou vybíhat stále noví protivníci (tunel můžete zničit leteckým útokem). Vrtulník přivolejte až ve chvíli, kdy budete i se zajatcem v bezpečí.
10 - Yeong-kil Kim - Najdete ho na železnici jihozápadně od spojeneckého velitelství. Jakmile se k němu přiblížíte, tak se připravte na palbu dvojice kulometných hnízd, která jsou umístěna po stranách trati.

2. DIAMONDS

2.1 Embedded

Stejně jako v první kapitole začneme u spojenců. Plukovník Garret vás požádá, abyste dělali doprovod fotografovi, který si chce udělat pár zajímavých snímků. V tomto kontraktu půjde hlavně o vaše řidičské umění. To vám ostatně naznačí časový limit, ve kterém musíte vyzvednout fotografa (doporučujeme přesednout si do jeho auta, protože díky tomu získáte identitu civilisty a nikdo na vás nebude střílet). Po jeho vyzvednutí budete muset objet několik bodů, které vám fotograf označí na mapě. Buďte co nejrychlejší, protože za vteřiny zbývající do časového limitu získáte vždy peněžitý bonus. Po silnicích si jen dávejte pozor na skupinky vojáků, protože jejich zabíjení vám může výrazně pokazit vaši pověst.

2.2 Downed Bird in Enemy Nest

Také druhý kontrakt dostanete na spojeneckém velitelství. Jeho cílem bude záchrana 3 spojeneckých vojáků, kteří přežili havárii vrtulníku na území ovládaném severokorejskou armádou. Bonusovým úkolem bude zničit 3 protiletadlové komplety, které jsou rozmístěné kolem místa havárie a mají vrtulník na svědomí (jde o velmi dobře hodnocený bonusový úkol). Vzhledem k nepříjemnému časovému limitu vám doporučujeme vydat se k místu havárie přes letiště v Ichonu.
Jakmile se dostanete na začátek polní cesty vedoucí k místu havárie, bude se muset rozhodnout na postupu. My vám doporučujeme krádež severokorejského tanku T-54, který se pohybuje kolem začátku polní cesty. Jeho dělem totiž snadno zlikvidujete všechny nepřátelské obrněné transportéry, na které cestou narazíte. Až se dostanete k místu havárie, tak nejprve zlikvidujte všechny nepřátelské pěšáky kolem vraku. Pak použijte letecké údery, kterými snadno a rychle zničíte protiletadlová děla. Myslete přitom na časový limit, po jehož uplynutí se na místě havárie objeví severokorejské posily.
Až bude všude klid, tak si nechte přinést vrtulníkem severokorejský náklaďák (pokud nezničíte protiletadlová děla, tak vám je vrtulník sestřelí). Nastupte do něj a zatrubte na spojenecké vojáky. Až si nastoupí dovnitř, tak se vydejte směrem ke spojeneckému velitelství (cestou se vyhněte zkratec vedoucí od letiště v Ichonu směrem na jih). Pokud by na vás začali spojenci střílet, tak na ně zatrubte. Tím se okamžitě zbavíte své severokorejské identity. Vše končí ve chvíli, kdy dovedete všechny 3 vojáky do vyznačeného kruhu.

2.3 A hot Time in Nampo

Dál budeme pokračovat s kontraktem, který vám zadá agent Buford na jihokorejském velitelství. Cílem vašeho útoku bude čínská základna ve městě Nampo, takže se připravte na to, že Číňany naštvete. Budete muset zničit celkem 3 velké nádrže plné paliva a 10 cisteren, které krouží městem. Ještě před útokem vám rozhodně doporučujeme vyzvednout si dostatek náloží C4, které budete potřebovat (použijte Demolition Drop). Také vás musíme upozornit na časový limit, který je spojen s bonusovou částí kontraktu. Pokud totiž zničíte všechny požadované cíle do příjezdu čínských posil, tak získáte nějaké dolary navíc (500 dolarů za 1 vteřinu).
S ničením byste měli začít v západní části města, která je výsostným čínským územím. Použijte nějaké čínské vozidlo a pronikněte v něm k nejzápadnější nádrži. Kousek od ní stojí trojice zaparkovaných cisteren. Nádrže i cisterny zničte pomocí C4 a pak se kolem rozhlédněte po dalších cisternách (na ty použijte kombinaci střelby a granátů).
Až nebude v dohledu žádná cisterna, tak pokračujte do další části města. Zde nejprve zničte označené nádrže a pak se dejte do hledání zbývajících cisteren (ve městě je jich víc než 10). Pokuste se vše zvládnout v časovém limitu, protože pak se ve městě objeví čínské posily, proti kterým nemáte prakticky šanci. Posily jsou totiž tvořeny tanky a bitevními vrtulníky. Tanky přijedou ze severu a vrtulníky budou kroužit hlavně nad západní částí města.

2.4 First Principles

Cílem druhého jihokorejského kontraktu je záchrana spojeneckého pilota. Jeho letadlo se zřítilo severovýchodně od Ichonu a zničení jeho vraku bude vaším prvním úkolem. Dojeďte na polní cestu vedoucí k místu havárie a připravte se na boj se skupinkou severokorejských vojáků. Většina z nich se proti vám pokusí použít kulomety průzkumných vozidel. Až se přiblížíte k vraku, tak se připravte na vojáky vyzbrojené raketomety. Až bude kolem klid, tak umístěte k vraku nálož C4 a doběhněte k jednomu z korejských aut. Odpalte nálož a v autě se vydejte směrem na silnici vedoucí do Ichonu.
Na vašem radaru se po chvilce objeví symbol auta. Jde o nákladní auto, ve kterém Korejci odvážejí jihokorejského pilota do své pevnosti. Vaším úkolem je auto dostihnout a pilota zachránit. Stačí zastavit auto před náklaďákem a zastřelit jeho řidiče. Pak rychle naskočte zpět do svého auta a zatrubte na pilota. Během pár vteřin se na scéně objeví rozzuření protivníci, takže byste měli co nejrychleji zmizet. S pilotem v autě dojeďte na označené místo na letišti v Ichonu.

2.5 Master of None

Poslední jihokorejský kontrakt je velmi težký. Vaším cílem je totiž severokorejská pevnost v severovýchodním rohu mapy. O jak těžký úkol jde, zjistíte kousek za letištěm v Ichonu. Na silnici vedoucí k pevnosti totiž zuří bitva mezi jihokorejskou a severokorejskou armádou. Využijte toho a získejte jeden ze severokorejských transportérů. Pak se co nejrychleji probojujte k bráně vedoucí do pevnosti. Rychlost je důležitá, protože váš čas na splnění úkolu je omezen ukazatelem ztrát v pravé části obrazovky. Pokud narostou ztráty na 25000, tak si budete muset celý kontrakt zopakovat od začátku.
Bránou se pokuste co nejrychleji proklouznout dovnitř (nebo použijte velmi účinnou leteckou podporu). V prostoru těsně za bránou pak rychle ukradněte těžký tank T-54, ve kterém se stanete pány situace. Vyjeďte na západní svah za bránou a zničte první 2 označená děla. Pak můžete díky dlouhému dostřelu vašeho tanku pohodlně zničit další 2 děla umístěná na východním svahu. Nyní přichází velmi obtížná část úkolu. Další 3 děla jsou totiž umístěna v severní části pevnosti. Doporučujeme vám sjet k mostu vedoucímu do této části pevnosti a co z největší vzdálenosti zničit těžkou techniku, která na vás čeká na jeho druhé straně.
Při svém postupu směrem na sever si dávejte pozor na vrtulník, který by vám mohl nepěkně zkomplikovat život. Po jeho sestřelení vyjeďte východní cestou na kopec nad severní částí pevnosti a postupně zničte 3 zbývající děla. Po zničení posledního se ale na vašem radaru objeví další dělo. Probojujte se k němu a zničte severokorejskou rušičku, která je umístěna přímo za ním. Pak postřílejte pokud možno všechny vojáky v okolí děla, protože po jeho zničení bude následovat zytýkání velitele baterie. Obří dělo zničte pomocí Cruise Missile, kterou musíte zaměřit pomocí satelitu. Na závěr vás pak čeká zmíněné zatýkání důstojníka Ji An. Naštěstí je téměř bezbranný, takže jeho zatčení pro vás nebude problém.

2.6 Playing the Odds

Pokračovat budeme kontraktem, který vám zadá Sergej. Vaším cílem bude odrazit jihokorejský útok na vojenskou základnu západně od města Sariwon. Bonusovým úkolem je podplacení čínského důstojníka, kterého najdete ve městě Nort Pyongyang (musíte postřílet Čiňany, kteří se ho pokoušejí zabít).Za svůj úplatek od něj získáte palebnou podporu čínského dělostřelectva, která vám může výrazně ulehčit splnění úkolu. Do prostoru označené voj. základny se po zemi dostanete jen ze západu. Na silnici ale čeká hlídka, která je schopna odhalit vaši identitu. Hlídku tedy oběhněte po svahu hory, protože ten je mimo označené jihokorejské území.
Až se dostanete do základny, tak ukradněte jeden ze severokorejských tanků. V něm odjeďte do co největší vzdálenosti, aby vás jihokorejští vojáci neodhalili. Teprve z bezpečné vzdálenosti zahajte svou palbu na johokorejské obrněné transportéry, které budou na základnu útočit ze západu. Pokud budete opatrní, tak si jižní Korejce ani moc nenaštvete. Druhou možností je použítí čínských dělostřelců. Až se na základně shromáždí větší množství jihokorejců, tak na ně nechte spustit palbu děl. Kontrakt splníte ve chvíli, kdy klesne ukazatel jihokorejské morálky na nulu.

2.7 Omertá

Další kontrakt od ruské mafie bude dost netradiční. Vaším úkolem bude zabít 4 potencionální zrádce, které vám hra postupně odhalí na radaru. Pokud chcete splnit bonusový úkol, tak je musíte zabít, aniž by vás u toho někdo viděl. Není to jednoduché, ale ne nemožné. Začněte tím, že si necháte dovést bednu s odstřelovačkou (pokud už ji nemáte). Pak se vydejte do města Nort Pyongyang, ve kterém má váš první cíl tiskovou konferenci. Zaujměte pozici co nejdál od něj a zastřelte ho (pozor na hlídky, které by vás u toho mohly zahlédnout).
Na vašem radaru se objeví auto se severokorejským zajatcem. Následujte ho a dojeďte na železniční most vedoucí do města Sariwon. V něm totiž čeká vrtulník na příjezd zajatce. U vrtulníku navíc čeká váš třetí cíl, takže zabijte dvě mouchy jednou ranou. Počkejte si, až vrtulník vzlétne, a sestřelte ho protiletadlovou střelou. Pokud ji nemáte, musíte oba cíle zastřelit ještě před tím, než nastoupí do vrtulníku. Nakonec dojeďte do města Nampo, po ketrém jezdí tank s posledním cílem. Jde o tankového velitele, který plní funkci kulometčíka.

2.8 "...It´s Who You Know"

Poslední kontrakt pro ruskou mafii bude možná dost jednoduchý. Vaším prvním úkolem je najít a vyzvednout novináře, který zná polohu kárové královny. Najdete ho západně od města Nort Pyongyang. Stačí dojet k němu, oslovit ho a pak rychle nastoupit do auta. Novinář vás pomocí několika navigačních bodů dovede až k nemocnici ve městě Downtown Pyongyang. Pokud chcete splnit bonusový úkol, tak novináře po objevení hledaného zločince zastřelte. Pak pronásledujte Jong Seomuna, který utíká k nemocnici směrem na jih. Jeho cílem je severokorejská loď zakotvená jižně od města. Pokud ho dostihnete až k lodi, tak ji zničte pomocí C4 nebo leteckého náletu (z lodi totiž vybíhají stále noví protivníci). Pak svého zajatce dopravte libovolným vozidlem do bezpečné zóny, kde může přistát vrtulník.

2.9 Escort Service

Nakonec jsme si nechali Číňany. Jejich první kontrakt je velmi jednoduchý. Vaším jediným úkolem bude dovést čínského důstojníka z města Nampo do Haeju. Pokud si chcete tento úkol trochu okořenit, tak můžete cestou splnit bonus. V něm jde o zničení 3 označených stanů v severokorejském táboře. Každopádně jako dopravní prostředek vám doporučujeme obrněný transportér, který najdete nedaleko čínského velitelství. Je dostatečně rychlý a jeho raketomet vám umožní velmi snadno zničit označené stany. Pokud budete stále udržovat maximální rychlost, tak se s největší pravděpodobností vyhnete všem nepřátelským raketám.

2.10 Knock Knock

A je zde poslední kontrakt, který vám zadá plukovník Peng. Vaším cílem je zničení severokorejské dělostřelecké baterie, která je umístěna v malé pevnosti jižně od města Nampo. Libovolným vozidlem dojeďte až k zátarasu před pevností a ukradněte severokorejský tank T-54. V něm můžete projet vstupní branou, za kterou už na vás čeká další tank. Zničte ho a rychle pokračujte dál. Pokud se zastavíte, tak budete ideálním cílem pro raketometčíky rozmístěné na vnější zdi).
Až se dostanete mezi označená děla, tak nejprve zničte protitankové dělo před budovou velitelství. Pak zničte rušičku a pusťte se do postupné likvidace všech označených děl. Po zničení posledního z nich se na vašem radaru objeví Won Jegal. Vraťte se do první části pevnosti a zničte tank, ve kterém je Jegal ukryt. Po zničení tanku začne označený zločinec utíkat směrem k pevnosti. Nechte ho vyběhnout ven a až bude dost daleko, tak vyskočte ze svého tanku a zatkněte ho.

2.12 The Guns of Kirin-do

Závěrečný kontrakt celé kapitoly se odehraje na ostrově Kirin-do. Je na něm umístěno superdělo, které může svou jadernou municíohrozit nejen jižní Koreu, ale také Japonsko. Naneštěstí je část ostrova zamořena radiací, takže nepůjde zrovna o lehký úkol. Začínáte na severním konci ostrova a vašim prvním cílem je překročení mostu, který vede do jeho jižní části. Polní cestou se prostřílejte až na silnici a ukradněte nějaké vozidlo. V něm dojeďte k jedné z několika nepřátelských základen a ukradněte tank nebo obrněný transportér. Most spojující obě části ostrova je totiž zamořen radioaktivitou, kterou můžete projet jen uvnitř nějakého pancéřového vozidla.
N jižní části ostrova vám nejprve doporučujeme zničit velkou základnu, kterou najdete na jižním konci. Po zničení děla se totiž do této základny uchýlí generál Chang a její dobývání vám doporučujeme neodkládat (opakování celého kontraktu je frustrující). Hlavně zničte všechny tanky a kasárna, ze kterých může vyběhnout neomezený počet pěšáků (na zničení budov použijte letecké útoky, které máte zdarma). Po zničení základny pokračujte na západní konec ostrova. Tam totiž začíná polní cesta, která vede ke druhému superdělu.
Cesta do kopce je nejen plná pěšáků, ale také těžkých tanků. Připravte se tedy na pomalý a opatrný postup (použití severokorejské identity je dost riskantní). Na vrcholu kopce pobijte všechny protivníky a pak vlezte do označeného superděla. Na jeho levé straně najdete dveře. Dvěma střelami zničte superdělo používající jadernou munici a pak se připravte na zatýkání generála Changa. Doporučujemevám sjet z hory po jejím jižním svahu. Pak dojeďte k řádně připravené voj.základně a zatkněte generála.

Hledaní zločinci

2 - Chan-seok Park - Najdete ho kousek od pozice, na které vás letadlo vysadilo na začátku hry. Je obklopen jednotkou pěšáků podporovanou tankem. Pokud se vám podaří tank ukrást, tak pomocí děla vše kolem vyčistíte.
3 - Tu-chin Cho - Najdete jej kousek na východ od Propaganda Village. Velí početné jednotce, která je neustále doplňována posilami, které přicházejí s několika tunelů. Doporučujeme zničit všechny tunely a pak se až věnovat zatýkání.
4 - Yeong-seon Seo - tohoto zločince najdete na kopci západně od letecké základny v Ichonu. Stejně jako většina členů jeho ochranky je vyzbrojen raketometem, takže budete muset postupovat rychle a rozhodně. Navíc vás během zatýkání bude otravovat nepřátelský vrtulník, který vám doporučujeme co nejdříve sestřelit.
5 - Pung-cho Yu - Čeká vás cesta do severovýchodní části mapy, vaším cílem je severní konec polní cesty, která vede z města East Pyongyang směrem na sever.
6 - Yeong-il Cheon - Najdete ho jižně od brány, ketrá vede do severokorejské pevnosti. Bohužel stojí u tunelu, ze kterého může vyjet několik tanků. Ještě před zatčením vám doporučujeme tento tunel zničit leteckým útokem.
7 - Seon-keun Yun - Je zakopán východně od letiště v Ichonu. Jeho ochranka není příliš bezpečná, takže půjde o pohodové zatčení.
8 - Kyubyung Park - Najdete ho na západním konci železnice, která vede severně od města Nampo. Má kolem sebe početnou jednotku pěšáků, kteří jsou podporování těžkým tankem. Rozhodně zapomeňte na útok ze vzduchu, protože Parkova jednotka je vybavena 2 protiletadlovými děli.
p - Chu-ho Kim - Major Kim je opravdový oříšek. Schovává se severozápadně od města Haeju. Dostanete se k němu po jedné z polních cest, najdete ho velmi rychle. Je ale obklopen jednotkou několika mobilních protiletadlových kanónů ZSU-57. Tato jednotka je navíc vybavena rušičkou, takže se připravte na souboj s těžkou technikou bez podpory speciálních akcí.
10 - Myeong-han Kim - Další major Kim se schovává na kopci jihozápadně od města Nampo. Rozhodně vám doporučujeme použít nějaké severokorejské vozidlo, protože cesta vedoucí na kopec je plná tanků a na kopci jsou rozmístěna protiletadlová děla. Nahoře si počkejte, až z tunelu vyjede poslední tank. Pak zničte rušičku signálu a všechna protiletadlová děla. Teprve pak se můžete dát do zatýkání, při kterém si musíte dát pozor na těžké tanky kroužící kolem.

3. HEARTS

3.1 Inspect and Verify

Děj hry se přesouvá směrem na sever. Porozhlédněte se po okolí. Pak navštivte spojenecké velitelství v Kusongu, kde vám plukovník Garret zadá tento kontrakt. Vaším úkolem bude dělat řidiče čtveřici inspektorů, kteří se zajímají o severokorejský jaderný program. Jako vozidlo použijte transportér, který je zaparkovaný vedle inspektorů. V něm budete muset navštívit postupně všechny 3 místa, která máte označená na mapě.
Doporučujeme začít u toho nejsevernějšího, protože vás tam čeká nejtužší odpor (připravte se na boj s tanky a transportéry). Až bude v okolí vyznačeného místa klid, vypusťte inspektory (zmačkněte L2), a kryjte je svým dělem. Musíte chvíli počkat, než provedou inspektoři svou kontrolu. Pak pokračujte k dalšímu bodu, kde budete napadeni vrtulníky (vašim dělem je zvládnete rychle). Pokud alespoň jeden z inspektorů přežije, tak ho odvezte zpět k velitelství.

3.2 Reactor Retrieval

Také další kontrakt vám zadají spojenci. Severokorejští vojáci zadrželi skupinku 3 inspektorů a chystají se je popravit. Vaším bonusovým úkolem bude zachránit všechny 3 inspektory. Naskočte do vrtulníku sojícího u velitelství a doleťte k Yongbyonu. K jaderné elektrárně se ale nepřibližujte, protože pokud vás poblíž ní Korejci zahlédnou, tak začnou s popravou bez dalšího otálení (čas zbývající do popravy vidíte v pravé částiobrazovky).
Najděte si nějaké severokorejsé vozidlo a po získání krycí identity dojeďte až k inspektorům. Jakmile vyskočíte z auta, tak zastřelte zeleně označené strážné (ti mají popravu na starost). Pak postřílejte všechny protivníky v okolí a na zničení težké techniky použijte leteckou podporu. Nakonec naskočte do severokorejského náklaďáku, zatrubte na inspektory a prokličkujte mezi zátarasy k označenému spojeneckému táboru, který je umístěn kousek západně od elektrárny.

3.3 Repo Man

Nyní budeme pokračovat na jihokorejském velení. První kontrakt bude velmi jednoduchý, takže vám zabere jen pár minut. Vaším úkolem je zabránit ruské mafii, aby získala tajemství jihokorejské rušičky KIFV. Ruští vědci ji zkoumají na základně nedaleko Chongju, takže vás nečeká zdlouhavé cestování. Jednoduše proklouzněte do základny a rychle naskočte do rušičky. Pak se pokuste ujet pryč ze základny (doporučujeme vám přejet před kopec na východní straně ruské základny). Pokud se vám to povede, tak můžete transportér vrátit původním majitelům (tím splníte bonus). Pokud bude transportér zničen, tak přijdete jen o bonus.

3.4 Clear Chanel

Také druhý jihokorejský kontrakt je jednoduchý. Úkolem bude zničit 5 čínských stanů, které vám hra označí na mapě. Jediným problémem je, že pravděpodobně naštvete Číňany. Pokud se tomuto efektu chcete vyhnout, tak použijte letecké útoky z maximální možné vzdálenosti. Pokud budete mít štěstí, tak vám to u Číňanů projde bez poskvrny. Když vám ale na jejich mínění nezáleží, tak je celá věc ještě jednodušší. Stačí se postupně přiblížit ke všem stanům a použít nálože C4 nebo raketomet.

3.5 The Acid Queen

V posledním korejském kontraktu se musíte jako obvykle připravit na pořádný boj. Cílem je tentokrát severokorejská chemická továrna, která se nachází v severovýchodním rohu mapy. K rychlejšímu přesunu vám pomůže vrtulník, který na vás čeká před velitelstvím. Až se přiblížíte k továrně, přistaňte a ukradněte nějaké vozidlo. Továrna je chráněna několika raketomety, jejichž zničení je bonusovým úkolem. Díky severokorejské identitě se snadno dostanete do prostoru továrny, kde můžete začít likvidovat raketomety.
Je jedno, kde začnete. Největší problém očekávejte u severozápadního raketometu, který je bráněn těžkým tankem. Po zničení protiletadlové ochrany můžete začít používat postupové vrtulníky, které vám až pod nos dopraví potřebné zásoby. Pokračujte k samotné továrně, před kterou stojí další tank. Po jeho likvidaci použijte na zničení továrny letecký útok nebo libovolné dělo. Zničením továrny vylákáte z úkrytu plukovníka Jong Namgunga. Základna je plná pěšáků, jeho zatčení nebude zrovna jednoduché. Naštstí nebudete stát proti žádné težké technice, takže to nebude nic neproveditelného.

3.6 In the Neighborhood

Dál budeme pokračovat prvním kontraktem, který vám zadá ruská mafie. Vaším cílem bude vesnice obsazená jihokorejskou armádou. Bohužel se díky tomu nevyhnete zhoršení vztahů s Korejci. Každopádně celá vesnice je výsostným územím, takže na vás začnou střílet, ať se chováte jak chcete. Doporučujeme vám začít zničením rušičky (naskočte do ní a nechte Korejce, ať ji zničí sami). Pak utečte do hor severně od vesnice a odtud zničte všechny označené cíle pomocí leteckých útoků. Pokud chcete splnit bonusový úkol, tak v průběhu mise ukradněte označený spojenecký tank, který musíte dovést do označené garaže jestě před zničením posledního domu.

3.7 106 Miles to Sinuiju

A je zde další poměrně jednoduchý kontrakt. Tentokrát budete muset dopravit do přístavu ve městě Sinuiju zásilku kontrabandu. Kontraband se dělí na několik částí, které získáte do různých osob rozmístěných téměř po celé mapě. Označená je vždy jen jedna osoba a vy k ní musíte dojet v časovém limitu (ten je vyjádřen hodnotou kontrabandu). Aby to nebylo tak jednoduché, musíte si cestou dávat pozor na všudypřítomné zátarasy. Po vyzvednutí poslední části kontrabandu stačí dojet na molo ve městě Sinuiju a celou zásilku předat poslovi. A ještě je zde netradiční bonus. Pokud do přístavu dojedete ve sportovním autě ze začátku kontraktu, tak si to auto můžete kdykoliv znovu objednat.

3.8 Raw Materials

Poslední kontrakt ruské mafie bude nejtěžší. Budete muset proniknout k velitelskému bunkru rozlehlé severokorejské základny. Naneštěstí jsou na základně rozmístěny protiletadlové raketomety, které vám znemožní dodávku zásob. Navíc je jejich zničení bonusem, takže byste neměli váhat a nejprve byste se měli věnovat právě raketometům. Navíc byste při tom ničení neměli zapomenout také na 2 rušičky.
Na základně hlídkují jen 2 tanky, takže vám doporučujeme jeden z nich ukrást a použít ho proti jeho majitelům. S tankem se snadno probojujete až k označenému velitelskému bunkru, který musíte zničit pomocí protibetonové rakety. Až se bunkr zhroutí, tak z něj vyjde Bae Dkgo se svým doprovodem. Zastřelte řidiče a donuťte ho vystoupit. Pokud jste pečlivě postříleli všechny vojáky v okolí bunkru, tak by nemělo jít o težké zatčení.

3.9 Manipulate the Data

Nakonec tu máme jako obvykle Číňany. Jejich první kontrakt je stejně jako u ostatních národů v této kapitole velmi jednoduchý. Úkolem bude získat data z jihokorejské základny . Ta je sice umístěna v dobře střeženém údolí, ale svahy hor na západní straně nejsou dostatečně příkré, takže je můžete v pohodě přeběhnout. Po hřebeni doběhněte k místu označenému na radaru a pak rychle seběhněte k počítači, u kterého musíte po spuštění stahování chvilku počkat. Jakmile získáte potřebná data, tak můžete přes hory opět přeběhnout na silnici a svézt se zpět na čínské velitelství.

3.10 Exit Strategy

Druhý čínský kontrakt bude zajímavější. Cílem bude rozsáhlá jihokorejská základna, která je velmi dobře chráněná. Vaším úkolem je zničit velitelství, které je umístěno v jihovýchodní části základny. Pokud si chcete vydělat nějaký ten dolar navíc, tak můžete zničit další označené budovy. Doporučujeme použít jeden z tanků, které najdete na jižním konci dálničního mostu u čínského velitelství. Jihokorejská základna je sice plná raketometčíků a protitankových děl, ale přesto to bude v tanku jednodušší než bez něj. Podél jižní stěny základny se co nejkratší estou prostřílejte až k velitelství a vyčistěte jeho okolí. Na zničení budov stačí nejlevnější čínská dělostřelecká podpora.

3.11 Chain Reaction

Také závěrečný kontrakt je velmi přímočarý. Vaším cílem je jaderná elektrárna severně od města. V jejím okolí zuří tanková bitva, takže byste měli použít jeden z čínských tanků. Úkolem je probojovat se až do reaktoru, kde se ukrývá doktor Han. Naštěstí budou z východu útočit stále nové tanky, takže budete disponovat téměř neomezenou zásobou těžké techniky. Až bude kolem elektrárny klid, vjeďte do zamořeného pásma a co nejrychleji zneškodněte doktora Hana. Ven ho budete muset vyvést v nějakém krytém vozidle, protože jinak by vás zabila radioaktivita.

3.12 Gambit

A je zde zatýkání srdcového esa. Je jednodušší, než zatýkání dvou předchozích es. Celý kontrakt se odehraje v rozlehlé jaderné elektrárně, v jejíž východní části na vás čeká generál Chul Kang. Prokličkujte mezi nekonečnými řadami kontejnerů a nebojte se rozpoutat otevřený konflikt. Vojáci jsou neschopní a pokud budete postupovat dostatečně rázně, tak se brzy prostřílíte až do hlavní budovy, ve které by se měl podle signálu na vašem radaru Kang ukrývat.
Bohužel jde o falšný signál a vy budete muste pokračovat na východ. Dlouhou chodbou se prostřílejte až do části elektrárny, která je tvořena systémem několika můstků.Nezdržujte se zbytečným bojem (většinu protivníků je lepší ignorovat, protože vás v pohybu nezasáhnou) a co nejrychleji doběhněte k věži, na jejíž střeše je přistávací plocha. Rychle Kanga spoutejte a přivolejte si spojenecký vrtulník, který by nemělo nic ohrozit.

Hledaní zločinci

2 - Chi-seong An - Stačí dojet do johovýchodní části Farm Valley a An se vám objeví na radaru. V jeho okolí se pohybují 2 tanky, se kterými musíte počítat. Doporučujeme použít krycí identitu a ukrást jeden z tanků. Zbytek pak bude snadný.
3 - Hyeon-san Chang - Najdete ho kousek od Sinuiju Farms. Jeho jednotka je vyzbrojena bitevními vrtulníky, tak na ně buďte připraveni. Jeden z nich můžete použít na zničení druhého.
4 - Chu-ho Ko - Najdete ho ve městě Taechon. Je schován mezi ruinami, které jsou plné pěšáků. Pokud k němu proniknete s krycí identitou, tak nebudete mít žádné problémy.
5 - Cho-yeong Cha - Najdete ho v severozápadní části Unsong Village. V jeho okolí se pohybuje větší množství tanků, takže se připravte na nepříjemnou bitvu.
6 - Hye-min Park - Jeho úkryt je umístěn severně od Chongju Farms. Jde o poměrně rozsáhlou základnu, ve které narazíte na kasárna a tunel plný posil. Doporučujeme rychle projet základnou k Parkovi a zničit tunel, u kterého stojí. Pak můžete dokončit zatčení.
7 - Mun-cheol Yi - Tohoto slabě bráněného zločince najdete v horách severně od Yongbyon Station.
8 - Min-su An - Najdete ho kousek johovýchodně od města Chongju. Při jeho zadržení budete muset postupovat velmi opatrně, protože An postává nedaleko tunelu, ze kterého může vyjet nekonečný počet tanků. Doporučujeme nejdříve zničit tunel a teprve potom se věnovat zatýkání.
9 - Nam-cheol Kim - Jeho malá základna je umístěna jižně od Tenaments Ruins. O obranu se stará jen pár pěšáků, takže při útoku z jihu se nemusíte bát žádného výraznějšího nebezpečí.
10 - Hun Hong - Doktor Hong se pohybuje v horách západně od města Yongbyon. Jeho ochranku tvoří jen pár vojáků, takže se nemáte čeho bát.

4. SPADES

4.1 Hunanitarian Efforts

Začneme jediným spojeneckým kontraktem, jehož cíl je velmi jednoduchý. Naskočte do libovolného vozidla a od doktora v nedaleké polní nemocnici vyzvedněte důležitou vakcínu. Tu pak budete muset dopravit na severní konec Tenament Ruins. To je bohužel výsostné čínské území, takže vás čeká trocha nepříjemností. Nemělo by jít ale o nic hrozného, protože se na tomto území moc Číňanů nepohybuje. Jednoduše dojeďte k označenému doktorovi a předejte mu vakcínu.

4.2 In and Out

Na johokorejském velitelství dostanete další jednoduchý kontrakt. Vaším úkolem je vyzvednout jihokorejského agenta, který na vás čeká u majáku západně od čínského velitelství. Stačí použít krycí identitu a dostanete se k němu bez jediného výstřelu. Až k němu dojedete, tak ho oslovte a dovezte ho zpět na johokorejské velitelství.

4.3 Boom!

Druhý jihokorejský kontrakt bude namířen proti Číňanům. Nemusíte si to u nich nutně rozházet, takže se nemusíte bát snížení popularity. Prvním úkolem je zničit rušičku, kterou Číňani umístili kousek od svého velitelství. Použijte libovolné čínské vozidlo a až se dostanete k rušičce, tak ji zničte libovolnou zbraní (stačí několik granátů). Pak proklouzněte čínským výsostným územím zpět na korejský poloostrov a dál pokračujte na břeh východně od označeného mostu. Z přiměřené vzdálenosti označte most pro balistickou raketu a sledujte jeho zánik.

4.4 Titular Regius

Ve třetím a posledním johokorejském kontraktu bude vaším cílem najít generála Yuna, který se nachází v jednom z průmyslových objektů nedaleko Yongbyongu. Ukradněte nějaké civilní nebo severokorejské vozidlo a projeďte se kolem označených bodů. Tímto způsobem rychle zjistíte, kde se generál nalézá. Až jeho polohu odhalíte, tak se porozhlédněte po těžké technice. v jeho okolí se pohybují totiž vždy 2 tanky. Jeden z nich ukradněte a použijte ho na zničení další těžké techniky. Kromě tanků se zbavte také protiletadlových raketometů, které by mohly ohrozit vrtulník, do kterého generála naložíte po jeho zatčení.

4.5 Escort Service

Pokračujeme prvním kontraktem pro ruskou mafii. Sergei vás požádá, abyste doprovodili Josefa do severokorejského skladiště. Má se tam totiž odehrát menší obchod se zbraněmi. Jde ale o past, takže jakmile dojedete na místo, schovejte se za jedním z dvojice náklaďáků. Josef vejde do domku kousek od označeného místa a vy můžete čekat na korejské přepadové komando. Až se objeví, tak se braňte, dokud Josef nevyběhne na parkoviště. Naskočte opět do černé limuzíny a dovezte Josefa zpět k sídlu mafie.

4.6 Housekeeping

Další mafiánský kontrakt už vám zadá Josef, který převzal vedení celé organizace. Vaším úkolem bude identifikovat celkem 4 zrádce, kteří jsou věrní Sergeiovi. Dojeďte na nejbližší označené místo a na identifikaci zrádce použijte dalekohled (stačí si prohlédnout všechny mafiány a hra vám označí toho pravého). Pokud při likvidaci zrádce zastřelíte nevinného mafiána, tak příjdete o bonus. Jeden ze zrádců se vám pokusí ujet ve svém autě. Dostihnout by ho neměl být problém.

4.7 Loose Ends

V posledním mafiánském kontraktu bude vaším cílem logicky Sergei. Ještě než se ale vydáte na označené místo jeho přibližného pobytu, tak vám doporučujeme koupi malého útočného vrtulníku. Budete totiž potřebovat jeho rychlost. Jakmile se přiblížíte k Sergeiovi, tak se dá na útěk. Cílem jeho zběsilé jízdy je přístav ve městě Sinuiju, který je až na druhém konci mapy. Aby toho nebylo málo, objeví se vám na mapě poloha plukovníka Kon Lee, který napadl sídlo mafie. Na vás je rozhodnutí, jestli se pustíte do pronásledování Sergeie, nebo jestli se vrátíte k sídlu mafie.
Pokud se rozhodnete pro Sergeie (jde o bonus), tak byste ho měli díky svému vrtulníku rychle dostihnout. Po jeho likvidaci se vraťte co nejrychleji k sídlu mafie, kolem kterého je rozmístěno několik severokorejských tanků a protiletadlových děl (musíte včas zabránit zničení budovy). Doporučujeme ukrást tank, pomocí kterého byste měli všechny ostatní bojové prostředky rychle zlikvidovat (oběďte celou budovu, protivníci jsou všude kolem). Po zničení všech tanků a děl si to namiřte k plukovníkovi. Ten sedí v obrněném transportéru, který budete muset ukrást. Dojeďte s ním někam do bezpečí a tam ho v klidu zatkněte.

4.8 An Eye for an Eye

První čínský kontrakt je dost nepříjemnou změnou. Při jeho plnění budete potřebovta notnou dávku štěstí. Vaším úkolem je ubránit dělostřeleckou baterii před útoky Korejců. Ti budou nejprve útočit ze vzduchu, takže použijte obrněný transportér s protiletadlovým dělěm a raketometem. Po zničení prvních dvou vrtulníků se ale na scéně objeví auta s raketomety, která na vás zaútočí ze zálohy. Použijte na ně kanón a po jejich zničení se opět věnujte dalším vrtulníkům (kanón má velký dostřel, takže vrtulníky můžete zničit ještě před tím, než by se na ně zaměřila raketa). Po odražení několika útoků z obou stran budou Korejci útočit jen ze zálohy. Použijte tank a odrazte jejich útoky. Pokud se alespoň jedno dělo dočká příjezdu posil, máte vyhráno.

4.9 Chokepoint

Také druhý čínský kontrakt vám dá pěkně zabrat. Budete muset napadnout jihokorejské vojenské letiště a přístav. Je na vás, jaké pořadí zvolíte. My jsme jako první vybrali lletiště, které je blíže k čínskému velitelství. Dojeďte na letiště v libovolném jihokorejském vozidle. Dojeďte až k řadě letadel a ukradněte obrněný transportér. Má automatický kanón. Pokud budete dost rychlí, vyřadíte všechny ostatní kanóny a pak se můžete věnovat zničení letadel.
Až všechna 3 letadla explodují, tak letiště co nejrychleji opusťte a namiřte si to do přístavu. Ten je ale ze severu slušně obrněn, takže se přibližte z východu. Proklouzněte až na molo a opět ukradněte jeden z obrněných transportérů. Kolem označené dopravní lodi je totiž pěkně živo a vy se budete muset zbavit všech protivníků. Alternativní cestou je použití vrtulniku, se kterým můžete přistát přímo na palubě lodi. Na její zádi najdete malou rušičku, která vám znemožňuje použití speciálních akcí. Až rušičku zničíte, tak označte loď pro dělostřelce a rychle utečte. Kolem lodi bude totiž pěkně horko.

4.10 Two Degrees of Separation

Při plnění posledního čínského kontraktu bude vaším prvním cílem severní konec Unsan Village. Zde na vás u malého chrámu čeká stařešina, který zná přesnou pozici plukovníka Parka. Vesnice je ale bohužel ihned po rozhovoru napadena početnou korejskou jednotkou, které velí právě plukovník Park. Pokud jste přiletěli vrtulníkem, tak o něj bohužel příjdete. Okolí chrámu totiž na úvod zasypou dělostřelecké granáty, před kterými budete v bezpečí jen v chrámu.
Po napadení můžete postupovat jedině směrem na jih. Po odražení útoku pěchoty vás čeká přestřelka s několika obrněnými transportéry. Díky rušičkám je vaší jedinou nadějí krádež. V jednom z obrněných transportérů se totiž můžete pokusit zničit všechny ostatní. Až bude jižně od chrámu klid, tak se prosřílejte přes most do západní části vesnice. Zde se připravte na tanky, které přijedou ze západu. Až je zlikvidujete, zničte také všechny rušičky a postupujte směrem k plukovníkovi. Po zničení posledního tanku by mělo být jeho zatčení pouze formalitou.

4.11 The Ace of Spades

A je zde závěrečný kontrakt celé hry. Oproti jiným kontraktům poslední kapitoly jde téměř o cestu do pekla. Před vámi je totiž velmi dlouhá a trnitá cesta ostrovem, který je přímo zamořen tanky a protiletadlovými raketomety. Navíc si nemůžete objednat žádný vrtulník, takže jste po většinu času odsouzeni k pomalému pohybu. Naštěstí ale začínáte v nejlepším tanku celé hry (doporučujeme vám starat se o něj jako o největší poklad). Pokuste se postupovat spolu s dalšími dvěma tanky. Jsou to velmi platní pomocníci, ale nakryjí si boky ani záda. Tato činnost tedy zbude na vás.
Až dorazíte k několika domůmtak se připravte na útok trojice vrtulníků. Pokud je rychle nesestřelíte, přijdete o své společníky. Pokračujte až k první bráně, za kterou už začíná území plné nepřátelských podpůrných staveb. Pokud nechcete mít protivníky v zádech, tak byste celou cestu měli ničit kasárna a tunely. Pomalým a opatrným postupem byste se nakonec měli dostat až k vězení, ve kterém je držen prezident Kim (pokud na to máte nervy, tak se můžete pokusit proklouznout po zničení vstupní brány k vězení s korejskou identitou.). po rozhovoru s prezidentem vám na pomoc přispěchá malá spojenecká jednotka.
Také se dál můžete těšit na hromady tanků a pěšáků. Až se přiblížíte k řadě přistávacích ploch pro vrtulníky, tak si všimněte tunelu nalevo od silnice. Ten byste měli rozhodně zničit, protože jinak z něj vyjede hned několik tanků. Mezi přistávacími plochami se připravte na další boj se skupinkou vrtulníků. Po jejich sestřelení pokračujte dál a opatrným postupem se probojujte až k mostu na severním konci ostrova. Most před vámi exploduje, takže na další postup v tanku můžete zapomenout. Použijte nějaké rychlejší auto a přeskočte v něm na druhou stranu mostu.
Za mostem můžete po pár desítkách metrů vylézt na zasněžený svah vlevo. Po něm vyběhněte až ke vstupní bráně hlavní pevnosti. Zůstaňte dál od ní a použijte Surgical Strike. Tímto leteckým útokem totiž zničíte jak bránu, ale také dvojici tanků za ní. Po zničení brány generál Song odpálí všechny balistické rakety a na vaší obrazovce se objeví časový limit. pokud se neztihnete v tomto limitu dostat k ovládacímu počítači, tak rakety dopadnou na zadaná místa.
Nyní vás čeká nejtěžší část kontraktu. Budete se totiž muset prostřílet na druhou stranu pevnosti plné obranných pozic s težkými kulomety a automatickými kanóny. Celá pevnost je třemi příčnými stěnami rozdělena na 4 části. vaší jedinou šancí je použít nálože C4 na brány, které najdete ve středu stěn. Až se probojujete k velkému skladišti, tak prokličkujte mezi hromadami kontejnerů k řídícímu počítači. Po zničení raket se musíte prostřílet zpět ke vstupní bráně, před kterou už na vás čeká generál Song. Vychutnejte si jeho zatčení.

Hledaní zločinci

2 - Dae Kim - Její malá základna je umístěna jižně od Farm Valley. Její součástí jsou protiletadlové komplety i vrtulníky, takže s tím počítejte.
3 - Jin-weon Seo - Pohybujte se jihozápadně od chemické továrny. V jejím okolí je rozmístěna spousta protiletadlových kanónů a jeden bitevní vrtulník.
4 - Yoo-eun An - Toto je trochu netradiční záležitost. An najdete na vysoké hoře severovýchodně od Unsan Village. Na kopec se dostanete jen ve vrtulníku a vaše protivnice je vyzbrojena protiletadlovým raketometem. Kromě něj ale nemá žádnou ochranku, takže by neměla být velkým problémem.
5 - Keon Park - Schovává se v horách severovýchodně od Tenement Ruins. Doprovod jí dělá tank, díky kterému si poradíte se zbytkem protivníků.
6 - Min-seon Jun - A je zde další základna umístěná jihozápadně od chemické továrny. Tentokrát se při přiblížení z jihozápadu nemusíte bát téměř žádného odporu.
7 - Moon-han Cheon - Najdete ji východně od NK Village. V její blízkosti jsou umístěny 2 těžké tanky, které jsou jedinou vážnou překážkou v jejím zatčení.
8 - Shin-seok Kim - Najdete ji severovýchodně od čínského velitelství ve městě Dandong. Její základnu brání protiletadlová děla a vrtulníky, takže vám doporučujeme ukrást jedno z děl a to potom použít proti vrtulníkům. Pěšáci nejsou vyzbrojeni raketomety, takže samotné zatčení by nemělo být až takový problém.
9 - Soo-heon Park - Má své hnízdo na kopci jihovýchodně od Chongju. Bohužel je obklopena protiletadlovými děly a stojí u tunelu, ze kterého vybíhá jeden pěšák za druhým.
10 - Yun-yeon Cho - Najdete ho v horách jihovýchodně od Farm Valley. Jeho základna je bráněna vrtulníkem a početnou jednotkou pěšáků. Těžší vojenské techniky se ale bát nemusíte.

Zatýkání hledaných zločinců

Na mapě vidíte symbol kříže, který označuje polohu velitele baterie. Jmenuje se Jin-ho Yong a je jedním z 52 válečných zločinců, na jejichž hlavy byla vypsána peněžitá odměna. Každému z těchto zločincůje podle americké tradice přiřazena karta, která odpovídá jeho důležitosti (např. Jin-ho Yong je v seznamu označen jako křížová dvojka). Celý seznam je vám stále k dispozici a pokud do něj chcete nahlédnout, tak ho najdete ve svém PDA.
Nyní ale k zatýkání. Jakmile se přiblížíte k jednomu z hledaných zločinců, tak myslete nato, že živý zločinec má dvojitou hodnotu než mrtvý. Vždy se tedy nejprve pokuste postřílet všechny protivníky v jeho okolí. Teprve pak doběhněte k hledanému zločinci a po jeho úderu zbraní ho spoutejte (použijte úder pažbou a pak zmáčněte co nejrychleji trojúhelníček). Pokud se vám povede hledaného zločince zastřelit, tak nezoufejte, stačí doběhnout k jeho mrtvole a vyfotografovat ji.
Jakmile je zločinec spoután, tak přivolejte vrtulník. To provedete tak, že zvolíte symbol vrtulníku ze seznamu speciálních akcí a potom hodíte dýmovnici na místo, které je vhodné pro jeho přistání. Dýmovnici hoďte v tomto případě na velké prostranství před velitelským stanem. Vezměte si spoutaného protivníka na záda a doneste ho k vrtulníku. Až vrtulník přistane (sledujte jeho ikonu, která se musí celá naplnit), můžete hodit svého zajatce dovnitř.
Jakmile nastoupíte do libovolného vozidla, tak máte možnost získat krycí identitu. Funguje to tak, že pokud vás nikdo nevidí do vozdla nastupovat, získáte identitu, která k danému vozidlu náleží. Většinou vás ale někdo zahlédne, takže musíte zajet někam mimo civilizaci, kde se vaše krycí identita automaticky aktivuje (tsači zajet do lesa nebo na opuštěnou cestu).
Pokud je vaše identita aktivní, tak ji vidíte v levém dolním rohu obrazovky (nad ukazatelem poškození). Například pokud vidíte čínskou hvězdu, tak vás všichni považují za Číňana (to ale znamená, že na vás mohou střílet spojenci). O svou identitu můžete ale snadno přijít, pokud se přiblížíte k libovolnému důstojníkovi nebo havarujete. Stačí ťuknout do jiného auta a identita zmizí.

OVlÁDÁNÍ

Hlavní postava -
Levý analog >> Pohyb
Pravý analog >> Míření
Křížek >> Nabíjení
Kolečko >> Skákání
Čtvereček >> Úder pažbou
Trojúhelník >> Interakce s okolím/nastoupení do vozidla
R1 >> Střelba
R2 >> Výběr zbraně
R3 >> Dalekohled/požití optiky na zbrani
L1 >> Hození granátu
L2 >> Výběr granátu
L3 >> Změna postoje
Směr.šipka doprava >> Obchod se zbraněmi
Směr.šipka doleva >> Vypne nebo zapne identifikační vlajky

Vozidlo -
Levý analog >> Řízení/ovládání pásů
Pravý analog >> Natočení kamery/zaměřování zbraně
Křížek >> Plyn
Kolečko >> Klakson
Čtvereček >> Brzda/zpátečka
Trojúhelník >> Vystoupení z vozidla
R1 >> Ruční brzda/u pásových vozidel střelba
R2 >> Výběr zbraně
L1 >> Vystoupíte a pasažéři zůstanou uvnitř
L2 >> Vystoupí jen pasažéři

Vrtulník -
Levý analog >> Naklánění vrtulníku
Pravý analog >> Natočení vrtulníku
Křížek >> Stoupání
Čtvereček >> Klesání
Kolečko >> Klakson
Trojúhelník >> Opuštění vrtulníku
R1 >> Střelba
R2 >> Výběr zbraně
L1 >> Vystoupíte a pasažéři zůstanou uvnitř
L2 >> Vystoupí jen pasažéři
Směr.šipka nahoru >> Zatažení vlečného lana
Směr.šipka dolů >> Vytažení lana